Головне меню

Постановою Кабінетів Міністрів  у 2001 р. місто Виноградів  внесено до Списку історичних населених місць України, тож для історичних міст обов’язковим моментом є розроблення та затвердження науково-проектної документації з визначенням меж історичних ареалів населених місць.             

Розробником історико-архітектурного опорного плану нашого міста став Український державний інститут культурної спадщини (м. Київ). Результатом наукових досліджень, які тривали з 2016 року, став історико-архітектурний план,  а також проект зон охорони пам’яток,  що були презентовані  у міському будинку культури 3 липня 2017 р. На громадських слуханнях були присутні представники міської ради та РДА,  депутати міськради, архітектори, фахівці, землевпорядники.

Перший заступник міського голови Василь Ціцей  повідомив присутніх про нагальну потребу у розробці даного історико-архітектурного плану для розвитку і життєдіяльності міста, розповів про визначені межі і режими використання охоронних зон пам’яток архітектури та відповів на запитання учасників громадського обговорення. Затим провідний спеціаліст відділу з питань землекористування, архітектури та містобудування  Йосип Рац  ознайомив присутніх з рекомендаціями розробників щодо обмеження поверховості при  реконструкції і новому будівництві – до 3-х поверхів та обмеження абсолютної висоти забудови – до 12,5 м.

Згідно історико-архітектурного опорного плану,  деякі історичні об’єкти Виноградова запропоновані для внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, зокрема: каплиця Св. Цецилії (ХІХ ст., вул. Партизанська), каплиця Ласло Оцила та Луїзи Перені (1909 р., вул. Копанська), могила Євменія Сабова ( 1934 р., міське кладовище), зерновий елеватор (1920 р., вул. Лейзмана), церква Успіння Пресвятої Богородиці (1796 р., пл. Миру), реформатська церква  (ХІХ ст., вул. Миру),  синагога (1874 р., вул. Пушкіна) та інші пам’ятки містобудування, архітектури і монументального мистецтва – всього 17. 

Таким чином,  після громадського обговорення даний історико- архітектурний опорний план міста  буде направлений на розгляд Міністерства культури України, затим – у складі генерального плану на державну експертизу, далі – на затвердження сесії міської ради.

Виноградівська міська рада

ФОТО

Архіви
Урядові сайти