Головне меню

За інформацією пресслужби АТ «Закарпатгаз», на початку червня закарпатців поінформували про нововведення: споживачів газу, які мали договори на купівлю природного газу  з компанією ТОВ «Закарпатгаз Збут», з 1 травня – відповідно до розпорядження КМУ №917-р від 22.07.2020р., автоматично переведено до «постачальника останньої надії» (ПОН) — газопостачальної компанії «Нафтогаз України».

Це викликало ряд питань, відповіді на які слід шукати не в АТ «Закарпатгаз», а на офіційних ресурсах як попереднього, так і теперішнього постачальників (продавців блакитного палива). Однак, частина запитів стосуються Оператора ГРМ. Зокрема, куди ж тепер передавати показники лічильника газу?

Роз’яснення з цього приводу надає комерційна директорка АТ «Закарпатгаз» Юлія Соколова:

«Питання обліку спожитого газу належить до компетенції виключно газорозподільного підприємства. Ми фіксуємо дані, які передають споживачі та маємо штат контролерів, які приходять для контрольної звірки показників лічильників. Це критично важливо, в першу чергу, для самих закарпатців, адже точний облік напряму виражається у сумах, сплачених ними за спожите блакитне паливо. У випадку ж непередачі показників, система розраховує куби, як кажуть у народі, по-середньому. Тобто обсяг спожитого газу автоматично визначається на рівні планового місячного об’єму споживання на відповідний період. У такому разі виникає ряд непорозумінь і невдоволень з боку клієнтів».

Передавати показники газу можна через дистанційні онлайн-сервіси: Особистий кабінет на сайті 104.ua, Viber-бот 104.ua, Telegram-месенджер 7104, СМС-повідомлення на номер 7104, контакт-центр за номерами 0312-48-83-04 або 067-01-03-104, адресу електронної пошти contact@zk.104.ua.

Щомісячна передача показників — відповідальність та обов’язок кожного споживача. Робити це слід щомісяця з 1 по 5 число. Детальніше можна ознайомитись у Кодексі газорозподільних систем, затвердженим Постановою НКРЕКП №2494 від 30.09.2015 року.

Станом на сьогодні АТ «Закарпатгаз» розподіляє газ до 276 тисяч помешкань. Компанія входить у групу «Регіональна газова компанія» та є єдиним оператором газорозподільної системи на території Закарпатської області.  У послугу з розподілу входить обслуговування мереж, аварійні та планові ремонти, повірка та ремонт газових лічильників, модернізація мереж та газорегулювального обладнання тощо.

Архіви
Урядові сайти