19 вересня  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський долучився до акції «Велике прибирання Тиси» у селі Теково Виноградівського району Закарпатської області – спільно з головою Закарпатської ОДА Олексієм Петровим, головою РДА Ігорем Вантюхом, міським головою Степаном Бочкаєм, керівництвом басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, міжрайонного управління водного господарства та мешканцями Виноградівського району.

Через цьогорічний червневий паводок на Закарпатті купи українського побутового сміття водами р. Тиси знову понесло на територію Угорщини. Картина із засміченням дуже невтішна – в основному це пластик та поліетилен.

«Сьогодні всі мої заступники та керівники центральних органів влади, які підпорядковані  Міністерству, виїхали на локації в 14 регіонів України. Пліч-о-пліч  з ними прибирали сміття сотні свідомих українців. Переконаний, що такі акції мають відбуватися як мінімум  щоквартально», – заявив Роман Абрамовський.

Роман Абрамовський вважає, що Міндовкілля має формувати свідомість українців. І подібні акції – це дуже ефективний крок до підвищення екологічної культури громадян.

Також під час спілкування із місцевою владою та активістами Закарпаття  Роман Абрамовський акцентував на важливості врегулювання питання поводження з відходами на законодавчому рівні: «Україна не має чарівної палички, за помахом якої можна вирішити  всі проблеми у сфері поводження з відходами. Наразі у Верховній Раді України знаходиться законопроєкт № 2207-1д «Про управління відходами». Його необхідно ухвалити у другому читанні. Документ окреслює загальний підхід до управління відходами».

Наразі по всій Україні відбуваються еко-толоки, ініційовані Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України у рамках Міжнародного дня чистих берегів.

Довідково:

Міжнародний день чистих берегів було започатковано екологічною спільнотою  у 1986 році з метою привернення уваги громадськості до проблем засмічення відходами водних ресурсів,  правильного поводження із відходами, дбайливого ставлення до довкілля та для підвищення екологічної свідомості населення.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України