Головне меню

Комунікаційний центр Міністерства охорони здоров’я інформує:

Підтверджено два випадки кору в Україні. Обидві дитини – з однієї родини, одна з них не була вакцинована, друга — мала не повний курс щеплення. Дітям надають усю необхідну медичну допомогу, а тим, хто з ними контактував (всі контактні особи – раніше щеплені), провели ПЛР-дослідження для виявлення кору (результати – негативні). За всіма ведеться медичне спостереження.

Що таке кір та як проявляється ця хвороба?

Кір — це заразне вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період становить 6-21 день, після чого починають проявлятися такі симптоми, як висока температура, головний біль, кашель, запалення очей, пронос та блювота. На 4-5 день з’являється червоний висип на шкірі, який поширюється на все тіло. Кір може призвести до серйозних ускладнень, таких як пневмонія, отит, енцефаліт, інвалідність та смерть.

Кір — одна з головних причин дитячої смертності у світі. Щороку понад 30-40 мільйонів дітей хворіють на кір, а понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень.

Ліків проти кору не існує. Єдиний захист — щеплення. 

Вакцинація допомогла знизити захворюваність на кір у десятки разів, а за даними ЮНІСЕФ з 2000 по 2016 роки смертність від кору знизилась на 79%, що зберегло 20,3 мільйона дитячих життів у всьому світі. Однак, країни з недостатнім рівнем охоплення щепленнями, включаючи Україну, залишаються проблемними.

Як вакцинуватися від кору?

Від кору захищають дві дози вакцини КПК. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень дітей в Україні вакцинують від кору в рік, а в 6 років здійснюють планову ревакцинацію. Крім того, якщо вашій дитині від 6 місяців то за наявності епідемічних показань можна ввести нульову дозу вакцини, яка не зараховується як перша доза вакцинації.

Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи).

Високий рівень охоплення населення вакцинацією формує так званий колективний імунітет. Кір не поширюється там, де рівень охоплення вакцинацією не нижчий за 98 %.

МОЗ закликає батьків подбати про захист своїх дітей. Вакцина в Україні є, її можна отримати у педіатра чи сімейного лікаря безоплатно.

За матеріалами  комунікаційного центру МОЗ

Архіви
Урядові сайти