Головне меню

Кабінет Міністрів України

Міністерство освіти і науки України

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Виноградівської міської ради VIІІ скликання

З метою забезпечення об’єктивного, справедливого розподілу коштів освітньої субвенції між місцевими бюджетами та уникнення ситуацій незабезпеченості у видатках на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Виноградівської міської територіальної громади Закарпатської області, ми, депутати Виноградівської міської ради закарпатської області УІІІ скликання, звертаємося до вас щодо необхідності перегляду постанови Кабінету Міністрів України від 17 березня 2021 р. № 209 «Про внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами».

Формула розподілу освітньої субвенції, затверджена постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» від 17 березня 2021 р. № 209, має на меті забезпечити об’єктивний, справедливий розподіл коштів між місцевими бюджетами для фінансування заробітної плати педагогічних працівників. Проте, сьогодні застосуванням таких показників, як чисельність населення, площа території відповідної територіальної громади, щільність учнів тощо, що передбачені Формулою розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, є такими, що не відповідають показникам  необхідним  для визначення фонду оплати праці вчителів та інших педпрацівників відповідних закладів загальної середньої освіти.

Виноградівська міська територіальна громада відповідно до п.9 розділу 1 Постанови  № 209  віднесена до «територіальних громад  типу ІІ – територіальні громади із щільністю населення 50 осіб на 1 кв. кілометр і більше та чисельністю населення 40 тис. і більше». Що в свою чергу суттєво впливає на розрахунок освітньої субвенції для оплати праці педагогічних працівників, які не читають години (директори ЗЗСО, їх заступники, педагоги організатори, психологи, соціальні педагоги, логопеди та вихователі груп продовженого дня).  

В даному випадку коефіцієнт для розрахунку в нашій територіальній громаді становить 0,199, як зазначено в розділі 3 вище вказаної Постанови – «для обласних бюджетів, бюджетів територіальних громад типу ІІ, бюджету м. Києва, класів (груп) з вечірньою (заочною) формою  навчання закладів загальної середньої освіти, приватних закладів загальної освіти – 0,199». В грошовому еквіваленті цей розрахунок дорівнює 1 913 грн. на одного учня, що для нашої громади становить 17 934,2 тис. грн. – це оплата праці на 2021 рік для вищеперерахованої категорії посад. Проаналізувавши детально 23 заклади  загальної середньої освіти Виноградівської міської територіальної громади, всі посади педагогічних працівників, які не читають години, в розрізі кожного працівника окремо, фактична потреба на оплату праці  становить 39 218,1 тис. грн. на 2021 рік, що не відповідає сумі передбаченій в розрахунку освітньої субвенції. Це призвело до суттєвого дефіциту по заробітній платі педагогічних працівників Виноградівської міської територіальної громади на загальну суму 22 млн. грн.

Враховуючи вищевикладене, просимо вжити відповідних заходів щодо внесення змін до формули розрахунку освітньої субвенції та просимо виділити додаткові кошти в сумі 22 млн. грн для оплати заробітної плати педагогічних працівників Виноградівської міської територіальної громади.

Звернення прийнято на засіданні п’ятої сесії Виноградівської міської ради VIІІ скликання 03 червня 2021 року

Депутати Виноградівської міської ради VIІІ скликання

 

Архіви
Урядові сайти