Виноградівська міська рада звертає увагу жителів громади, що відповідно до  Правил благоустрою території Виноградівської міської територіальної громади, затверджених рішенням п’ятої сесії Виноградівської міської ради  восьмого скликання від 03.06.2021 № 197, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками; спалювати   всі   види   відходів    на   території домоволодінь і в сміттєзбірниках.

Відповідно до ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Наголошуємо,  що шкода від спалювання сухої рослинності (опалого листя, трави тощо) надзвичайно небезпечна. Токсини, які виділяються під час горіння рослин та інших речовин, провокують виникнення хвороб, зокрема дихальної системи. З димом у повітря виходять діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму. Це дуже отруйний газ, оскільки надзвичайно легко зв’язується гемоглобіном крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму. Серце починає працювати з вищим навантаженням, а це – посилює шанс на  загострення захворювань серця.

Окрім того, у тліючому, без доступу повітря, листі утворюється бензопірен – речовина, здатна викликати ракові захворювання.

Тому закликаємо мешканців населених пунктів Виноградівської міської територіальної громади не спалювати опале листя, адже це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також завдає шкоди здоров’ю людей.