Головне меню

Виноградівська міська рада повідомляє,  що відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» №417-VIII в 2020 р. міською радою проведено конкурс та визначено управителя багатоквартирними будинками у м. Виноградів, мешканці яких станом на проведення конкурсу не прийняли рішення щодо форми управління багатоквартирним будинком.

На даний час на обслуговуванні управителя перебуває 41 багатоквартирний будинок. Окрім того, на території громади зареєстровано 28 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), які успішно здійснюють свою діяльність на користь співвласників.

Проте співвласники значної кількості багатоквартирних будинків, що розташовані на території громади, досі не визначилась з формою управління будинком.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», до форм управління багатоквартирним будинком відноситься:

  • управління багатоквартирним будинком співвласниками. Така форма управління більше підходить для маленьких багатоквартирних будинків;
  • управління багатоквартирним будинком управителем;
  • управління багатоквартирним будинком об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку.

Рішення щодо управління багатоквартирним будинком повинно прийматись зборами співвласників.  Порядок прийняття рішень співвласниками багатоквартирних будинків врегульовано статтею 10 Закону №417-VIII. При цьому наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.08.2015  №203 затверджено форму протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку.

Враховуючи вищевикладене, Виноградівська міська рада рекомендує співвласникам багатоквартирних будинків, які не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком в порядку, визначеному чинним законодавства, ініціювати прийняття такого рішення, про що повідомити міську раду.

В іншому випадку, управління таким будинком буде здійснюватись управителем, якого по завершенню воєнного стану в Україні визначить,  відповідно до діючого законодавства, Виноградівська міська рада.

Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до відділу житлово-комунального господарства та благоустрою Виноградівської міської ради (вул.Миру, 38А, навпроти Укрпошти).

Виноградівська міська рада

Архіви
Урядові сайти