Головне меню

Виноградівська міська рада та виконавчий комітет сердечно вітають з сьогоднішнім славним 98-річчям Почесного громадянина міста Виноградів Козака Андрія Михайловича та щиро бажають імениннику міцного здоров’я та бадьорого духу!

Звання «Почесний громадянин міста Виноградів» Козаку Андрію Михайловичу присвоєно у 2003 році.

Народився 8 листопада 1923 р. в с. Пилипець Міжгірського району в сім’ї селянина-бідняка. У родині було 12 дітей, з яких вижило тільки п’ятеро. Працювати розпочав з 6 років, випасуючи худобу односельчан. У 1938 р. закінчив 8 класів народної школи в с. Пилипець.

 Після визволення рідного села (1944 р.) добровільно вступив у ряди Червоної Армії. Брав участь у визволенні Чехословаччини і Польщі, двічі був поранений.  Восени 1945 р. повернувся додому і тимчасово почав працювати секретарем сільради. У 1946 р. направлений на роботу в Міжгірський лісгосп.

У 1956 р. направлений працювати головою колгоспу «Перемога» в с. Торун Міжгірського району і за 5 років свого керівництва вивів відсталий колгосп в одне з передових господарств району. Заочно закінчив Львівський лісотехнічний інститут (інженерно-економічний факультет). У 1961 р. обраний заступником голови Міжгірського райвиконкому.

         Після укрупнення районів направлений на роботу директором Виноградівської взуттєвої фабрики, яка за 10 років його керівництва зайняла  лідируючі позиції.

          У 1973 р. обраний головою Виноградівського районного виконавчого комітету, де пропрацював до виходу на пенсію. З початку створення ветеранської організації (1987 р.)  був обраний заступником голови, також довгий час був головою районної ради ветеранів війни і праці.

         За бойові заслуги у Другій світовій війні нагороджений орденами та медалями, а також цілим рядом інших ювілейних медалей.

За трудові заслуги нагороджений орденами «Трудового Червоного прапора», «Знак пошани», медаллю «Ветеран праці».

         Указом Президента України у 2007 р. відзначений державною нагородою – орденом «За заслуги» III ступеня.

Виноградівська міська рада

Архіви
Урядові сайти