Головне меню

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

     У міському будинку культури відбулось громадське обговорення  Проекту зонування міста Виноградів. Попереднє ознайомлення з містобудівною документацією, пропозиції та зауваження від фізичних та юридичних осіб приймались до 2.09.2016 р. Пропозицій та зауважень у письмовій формі, як визначено  п. 6 ст. 21 Закону України  «Про регулювання містобудівної діяльності», з боку представників громади у міську раду не поступало.  Таким чином, проект  містобудівної документації «Проект зонування міста Виноградів» був винесений на розгляд представників громади міста, органів самоврядування, служб та організацій,  міських депутатів, приватних підприємців, архітекторів.

        Презентацію  проекту зонінгу розпочав перший заступник міського голови Василь Ціцей:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

        – На замовлення  Виноградівської міськради був розроблений проект містобудівної документації «Проект зонування міста Виноградів Закарпатської області». Розробником проекту є Державне підприємство  «Український  державний науково-дослідний інститут  проектування міст «Діпромісто» ім. Ю. М. Білоконя». Мета і завдання містобудівної документації зазначені  у завданні на розроблення проектної документації, затвердженим замовником, і відповідають вимогам проекту районного планування Виноградівського району та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», що набрало чинності 2011 року. До початку робіт по складанню проекту зонування території міста розробниками виконані роботи по актуалізації  чинного генерального плану міста, розробленого інститутом «Закарпатдіпромісто» у 2004 р. На підставі матеріалів по актуалізації генплану інститутом розроблена містобудівна документація «Проект внесення змін до генерального плану міста Виноградів». Відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»  проект внесення змін до генплану міста розглянуто на архітектурно-містобудівній раді  при обласному управлінні містобудування та архітектури і розглянуто на громадських слуханнях 12.11.2015 р. Акцент у зонуванні міста ставиться  не на розширенні

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

території, а на ефективному використанні площі.  До прикладу можна взяти територію колишнього промкомбінату – раніше там знаходилось тільки одне підприємство, а зараз тут базуються такі організації, як «Джентерм-Україна», «Ортекс», колишній навчальний корпус коледжу, декілька підприємств сфери обслуговування та дозвілля. Тож за мету подальшого зонування ми продовжуємо ставити  метод ефективного використання території.  У стані розробки знаходиться проект детального планування мікрорайону «Промінь», де планується розвивати багатоповерхове будівництво.  Генеральним планом та проектом зонування міста передбачена можливість розвитку індивідуального та котеджного будівництва, що є пріоритетом у містобудівній документації, а також за мету ставилось завдання  про більш ефективне використання земель промисловості.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

        Затим під час  громадського обговорення виступили  завідувач сектору  містобудування та архітектури РДА, головний архітектор Виноградівського району Маргарита Тегзе, спеціаліст І категорії з питань архітектури та містобудування міської ради  Йосип Рац,  начальник відділу управління Держпродспоживнагляду у Виноградівському районі Іван Стойка, директор ТОВ «АВЕ Виноградів» Адальберт Жидик,   приватний підприємець Олександр Штефан та інші. Також були надані вичерпні відповіді на всі запитання, що поступили із залу під час обговорення генплану.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

      Після заслуханих зауважень та пропозицій  відбулось голосування. Таким чином, проект зонування Виноградова та зміни до генплану будуть подані для проходження експертизи та подальшого затвердження у встановленому законом порядку.

Виноградівська міська рада

Архіви
Урядові сайти