Головне меню

На початку лютого 2022 року стартувала акція по повірці та заміні старих засобів обліку використаної води з наступним письмовим повідомленням абонентів.

Часто наші споживачі звертаються з запитаннями: «Навіщо мені повіряти лічильник, якщо він нормально працює?» або «Навіщо замінювати лічильник, якщо він не зламався?».

Стаття 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» регулює терміни повірки, міжповірочні інтервали тощо. У пункті третьому вказано, що суб’єкти господарювання зобов’язані своєчасно, з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів, подавати лічильники на періодичну повірку. В залежності від типу засобу обліку води (передбачений паспортом засобу обліку) встановлюється міжповірочний термін в 3 або в 4 роки від дати останньої повірки, але не більше трьох разів. Гарантований виробником термін експлуатації приладу становить від 10 до 12 років. Відлік міжповірочного терміну починається від дати виготовлення лічильника, яка вказана в паспорті та на самому лічильнику.

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 року № 2119-VIII, зі структур тарифів було вилучено витрати, пов’язані з обслуговуванням та повіркою загальнобудинкових та індивідуальних засобів обліку води. (на відміну від світло- та газо-постачальників у яких в тарифі включені витрати на повірку лічильника за рахунок виконавця послуг).

Згідно з частиною другою статті 6 ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 № 2119-VIII обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку/приладів-розподілювачів теплової енергії здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку.

Тож, враховуючи вищенаведену інформацію, адміністрація Виноградівського ВУЖКГ направила письмові повідомлення до низки абонентів з проханням замінити або повірити свої засоби обліку води. Повіркою ВУЖКГ не займається у зв’язку з відсутністю ліцензії на виконання даних робіт та дороговартісного обладнання.

Абоненти, які мають змогу віддати лічильник на повірку в сертифіковані установи, повинні предоставити свідоцтво про повірку засобу обліку.

У разі неможливості проведення цієї процедури (відсутність поблизу метрологічних центрів повірок або не влаштовує ціна повірки та ін.) адміністрація ВУЖКГ рекомендує замінити засіб обліку на новий.

Просимо звернути увагу на дату виготовлення лічильника, бо з неї починається відлік повірочного терміну та часу експлуатації водоміра.

Враховуючи скрутне становище в державі, адміністрація Виноградівського ВУЖКГ відмінила плату за перепломбування водоміру, яка на сьогоднішній день становить 228.36 грн. для населення.

Архіви
Урядові сайти